Jordania – to warto zobaczyć w Ammanie

Amman to zabytkowa stolica Jordanii. Leży na północny kraju (na wysokości około 850 m n.p.m.) i jest miastem, które z pewnością powinno się znaleźć w planie podróży do Jordanii. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Pobyt w tym mieście pozwoli wczuć się w jordańską atmosferę. Tu też zobaczymy ważne zabytki, dowiemy się wiele o historii kraju w którym jesteśmy i spróbujemy prawdziwej, tradycyjnej, lokalnej kuchni.

Jednym z najważniejszych zabytków Ammanu są cytadela z VIII wieku oraz ruiny pałacu Umajjadów z VII lub VIII wieku. Na uwagę zasługują też zabytki z czasów rzymskich, między innymi teatr z II wieku czy forum. W mieście znajduje się też kilka meczetów – w tym przepiękny, charakterystyczny meczet Króla Abdullaha I (dostępny jest on również dla niemuzułmanów). Po zwiedzaniu warto pospacerować po miejscowych, gwarnych ulicach obserwując miejscową architekturę. W trakcie pobytu w Ammanie nie może zabraknąć też wizyty w którejś z wielu lokalnych restauracji serwujących orientalne przysmaki.

Chcesz zwiedzić Jordanię – bajkowy kraj Orientu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel: