Te filipińskie wysepki skradną Twoje serce

Filipiny to egzotyczny kraj leżący w Azji Południowo-Wschodniej. Państwo nie bez powodu nazywane jest „Krainą Siedmiu Tysięcy Wysp”, gdyż na obszar Filipin składa się ponad 7 tysięcy rajskich wysp i wysepek. Które z nich warto odwiedzić? Które z nich mogą skraść serce?

Cebu to jedna z tych filipińskich wysp, którą zdecydowanie warto odwiedzić. Słynie z uprawy kukurydzy, trzciny cukrowej czy palmy kokosowej. U jej wybrzeży leży wyspa koralowa Mactan, gdzie przepiękne plaże są na wyciągnięcie ręki. Wyspa Mactan słynie też z wyśmienitych warunków do nurkowania. Warto zatrzymać się też na wyspie Bohol, gdzie znajdują się Wzgórza Czekoladowe oraz rezerwat w którym na własne oczy zobaczyć można tarsiery (czyli maleńkie, charakterystyczne małpki). Interesującą wyspą jest także wyspa Camaguin. Można tu skorzystać między innymi z niezapomnianego relaksu w gorących źródłach. Dobrym pomysłem jest też wycieczka na wysepkę Lamanok czy Pamilacan.

Chcesz zwiedzić Filipiny? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Filipiny biura podróży Vanellus Travel: