Armenia – świątynia Garni

Świątynia Garni znajduje się w okolicy ormiańskiej wsi Garni. Jej wygląd znacznie różni się od innych budowli Armenii co sprawia, że z pewnością warto ją zobaczyć zwiedzając ten kaukaski kraj. Garni powstało najprawdopodobniej w I wieku ku czci bóstwa Mitry. Wybudowano ją zgodnie z zasadami architektury klasycznej (czyli architektury starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji) co czyni ją jedyną na terytorium Armenii zachowaną budowlą klasyczną. Sam wygląd świątyni to nie wszystko. Warto wiedzieć, że leży ona na skraju płaskowyżu tuż nad malowniczym wąwozem, dzięki czemu każdy miłośnik zapierających dech w piersiach krajobrazów będzie zadowolony z wizyty w tym miejscu.

Armenia – klasztor Khor Virap

Armenia to kraj w którym religia odgrywa bardzo istotną rolę. Nie jest to niespodzianką, bo Armenia to jeden z pierwszych krajów w których uznano chrześcijaństwo za religię państwową. I to właśnie dlatego wszystkie miejsca kultu religijnego związane z chrześcijaństwem są bardzo szanowane i ważne dla Ormianów. Klasztorem, który warto zobaczyć podróżując po tym kraju jest klasztor Khor Virap (lub inaczej Chor Wirap). Jest on ceniony nie tylko ze względu na wartość historyczną i kulturową, ale to właśnie nieopodal niego znajduje się słynna góra Ararat. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane.

Chcesz zobaczyć imponujący klasztor Khor Virap? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Armenii biura podróży Vanellus Travel: