Havana – roztańczona stolica Kuby

Kuba jest jednym z krajów Ameryki Środkowej. To państwo, które zdecydowanie warto odwiedzić, gdyż zachwyca ono kuchnią, rajskimi widokami i gościnnością mieszkańców. To tutaj odpoczniesz na bajkowej plaży czy pospacerujesz po gwarnym mieście. Stolicą i jednym z najbardziej kolorowych kubańskich miast jest Havana, która zachwyca kolonialnymi, architektonicznymi perełkami. Warto zobaczyć znajdujący się tutaj kościół San Francisco czy zabytkową, imponującą twierdzę El Morro. Jako, że Kuba jest krajem słynącym z rumu zwiedzając Havanę warto udać się też do Muzeum Rumu, by dowiedzieć się więcej o tym trunku. W trakcie pobytu w Havanie nie może zabraknąć też przejażdżki amerykańskimi samochodami czy wizyty w niektórych z kubańskich knajpek, gdzie poczujemy roztańczoną, kubańską atmosferę. Obiecujemy – tak spędzony czas pozwoli zapamiętać Wam pobyt w Havanie na bardzo długo.

Marzysz o roztańczonej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel:

W tych kubańskich miasteczkach zakochasz się bez pamięci

Z czym kojarzy się Kuba? Oczywiście z rajskimi plażami, odpoczynkiem, luźną atmosferą i… klimatycznymi miasteczkami, które zachwycają architekturą i perełkami kolonialnymi.  Podróż na Kubę nie może obyć się bez wizyty w stolicy, czyli Hawanie (i to właśnie od tego miasta warto rozpocząć podróż). Hawana zachwyca, gdyż niemalże w każdym zakątku miasta słychać muzykę, a po ulicach raz po raz przemykają uśmiechnięci (a nawet i roztańczeni) Kubańczycy. Innym kubańskim miasteczkiem jest też Vinales (główne miasto wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO regionu związanego z uprawą tytoniu).

Warto zatrzymać się też w Cienfuegos, w którym nie sposób się nie zakochać. To właśnie tam znajduje się jedna z najdłuższych alei w kraju oraz charakterystyczny budynek Pallacio de Valle (uważany przez wielu za symbol miasteczka). Budynek ten powstał na zlecenie jednego z najbogatszych Kubańczyków (czego nie sposób nie zauważyć) i imponuje swoim wyglądem.

Chcesz zobaczyć miasteczka, w których zakochasz się bez pamięci? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel:

Czym zachwyca Havana – stolica Kuby?

Podróż na Kubę jest marzeniem wielu z nas. Jest to miejsce w którym tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie – Ci, którzy uwielbiają relaks mogą odpocząć na rajskich plażach, a Ci którzy pragną aktywnie spędzać czas mogą skorzystać z wielu możliwości uprawiania sportów wodnych. Kuba jest też miejscem idealnym dla tych, którzy lubią kształcące podróże, ponieważ Kuba słynie z miejsc historycznych. Podziwiać tam też można zabytki czy kolonialne perełki. Podróż warto zacząć od stolicy Kuby, czyli Havany. To właśnie tam poczuć można miejscowy klimat, który sprawi, że zakochamy się w Kubie bez pamięci. Miejscami, które odwiedzić można jest z pewnością kościół San Francisco, słynny Capitol czy twierdza El Morro. W Havanie znajduje się też Muzeum Rumu w którym dowiedzieć się można wiele o historii tego trunku. Warto udać się też na przejażdżkę amerykańskimi samochodami – gwarantujemy, że będzie to niesamowite przeżycie!

Marzysz o kubańskiej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Vanellus Travel:

Co łączy rajską Kubę z Ernestem Hemingwayem?

Wyjazd na Kubę to marzenie wielu z nas. Kraj ten słynie z rajskich plaż, zapierających dech w piersiach widoków i kolonialnych miasteczek. To wszystko zachwyciło.. Ernesta Hemingwaya, który niezmiernie upodobał sobie Kubę i pokochał ją za ten kubański rytm i „luz”. Hemingway urodził się w Stanach Zjednoczonych, znany jest jako pisarz i dziennikarz. Około 1940 postanowił kupić dom z przepięknym ogrodem w Havanie (stolicy Kuby), gdzie wprowadził się wraz ze swoją trzecią żoną. Miejsce to można odwiedzać także obecnie (znajduje się tam między innymi biblioteczka artysty). Z Ernestem związane są też lokalne knajpki w których uwielbiał przesiadywać i godzinami rozmawiać.

Pamiątką po tych czasach jest drink o nazwie Daiquiri (podobno najczęstszy wybór Hemingwaya) przygotowywany na bazie rumu z dodatkiem soku z limetki i syropu cukrowego. Niczym nieskrępowana kubańska atmosfera zachwyci każdego, dlatego wyjazd do tego kraju jest czymś, co trzeba przeżyć chociaż raz w życiu.

Marzysz o rajskiej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Wm Travel:

Samochód, rower, a może wóz – czyli co jeździ po kubańskich drogach

Podróżując po Kubie niejednokrotnie poczujemy się jak w przysłowiowym „siódmym niebie”. Rajskie plaże, błękitne niebo, drinki z palemką, pyszna kuchnia, kolonialne zabytki i gwarne uliczki to coś, co z pewnością kojarzy się z tym krajem. Jeśli już mowa o uliczkach to bardzo charakterystyczne dla Kuby są przemykające po drogach amerykańskie samochody z lat 60. Kolorów i modeli jest mnóstwo, każdy z nich zachwyca i przyciąga uwagę. Ale to rzecz jasna nie wszystko, bo Kubańczycy lubią poruszać się też rowerami, motorami czy ciężarówkami. Charakterystyczne dla mniejszych miejscowości są też wozy, z których na co dzień korzystają mieszkańcy Kuby, by udać się do miasta, do bliskich czy na zakupy.

Chcesz pospacerować kubańskimi uliczkami i podpatrzeć codzienne życie Kubańczyków? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Vanellus Travel:

Rum, cuba libre, piwo czyli kubańskie alkohole

Kuba – kolonialne zabytki, amerykańskie samochody z lat 60, pyszna kuchnia, gorące rytmy i.. pyszne drinki, których napić się można w lokalnych knajpkach lub odpoczywając na plaży. Kuba słynie z rumu, który można pić w czystej postaci lub w drinkach (dzięki charakterystycznemu aromatowi rumu się niczym nie popija). Wielbiciele innych smaków powinni spróbować któregoś z drinków. Jednym z najsłynniejszych jest drink Cuba Libre przygotowywany z rumu, coli, soku z limonki lub drink Mojito. Ci, którzy wolą słodsze napoje alkoholowe powinni spróbować pina colady (połączenie alkoholu z kokosem i ananasem). Smakosze piwa również znajdą coś dla siebie, bo Kuba słynie z wielu rodzajów piwa, które szczególnie dobrze smakują, gdy na zewnątrz jest ciepło, a trunek jest zimny. 

Marzysz o egzotycznej, kubańskiej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży WM Travel:

Jacy są Kubańczycy?

Powiedzieć o Kubańczykach tylko tyle, że uwielbiają kawę, rum i cygara to powiedzieć bardzo niewiele. Oprócz tego mieszkańcy Kuby są niesamowicie uśmiechnięci, serdeczni i pomocni, choć czasem sami mają niewiele to pomogą każdemu, kto tej pomocy będzie potrzebować. A przede wszystkim są niesamowicie.. roztańczeni! Tańczą na ulicach, a z okien ciągle dobiega dźwięczna muzyka, która porywa do tańca nawet tych, którzy uważają, że taniec nie jest ich mocną stroną. Godzinami potrafią też nie tylko się bawić, ale i rozmawiać.

Chcesz poznać prawdziwych Kubańczyków? Koniecznie zapoznaj się z poniższą ofertą wyjazdów na Kubę:

 

Wielobarwne kubańskie uliczki

Kubańskie uliczki zachwycają. Spacerując poczujemy unoszące się smakowite zapachy, usłyszymy rozbrzmiewającą muzykę i zobaczymy tyle kolorów, że ciężko jest je zliczyć. Na Kubie barwne są budynki, szyldy i stroje Kubańczyków, ale na szczególną uwagę zasługują wielokolorowe, stare, amerykańskie samochody przemykające co chwilę przed naszymi oczami. To wszystko razem wzięte stwarza niesamowitą, egzotyczną atmosferę, która sprawia, że nie będziemy chcieli opuszczać roztańczonej Kuby. A jeśli już będziemy musieli ją opuścić, to będziemy chcieli tam wracać.

Chcesz pospacerować kolorowymi uliczkami Kuby? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Vanellus Travel: