Uszguli – wioska, którą musisz odwiedzić podczas wyjazdu do Gruzji

O wyprawie do Gruzji marzy wielu podróżników. Ten różnorodny kaukaski kraj zachwyca na wiele sposobów. To tutaj jednego dnia pospacerujesz po zabytkowym mieście, innego odpoczniesz nad morzem, a jeszcze kolejnego odbędziesz trekking wśród górskich widoków. Gruzja słynie też z pysznej kuchni, gościnności oraz maleńkich wiosek w których życie toczy się własnym rytmem. Jednym z takich miejsc jest Uszguli – bajeczna gruzińska wioska. Miejsce to zachwyca klimatem i spokojną atmosferą. Po ulicach spacerują krowy, gdzieniegdzie płyną małe rzeczki, a w oddali majestatycznie prezentują się pejzaże masywnego Kaukazu. Uszguli słynie też z wież obronnych. To wszystko razem wzięte sprawia, że żadna wizyta w Gruzji nie może obyć się bez spaceru po Uszguli.

Chcesz pospacerować po Uszguli? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel:

Kilka słów o gruzińskiej wiosce Uszguli

Wyprawa do Gruzji jest marzeniem niejednego podróżnika. Ze względu na szeroki wybór połączeń lotniczych oraz wyjątkowo proste procedury wjazdowe wyjazd do Gruzji jest możliwy do zorganizowania w krótkim czasie. Dlaczego warto tam wyjechać? Powodów jest wiele: pyszna kuchnia, wino, życzliwi mieszkańcy, zabytkowe miasta, przepiękne widoki. Jeśli chodzi o te ostatnie to w trakcie podróży do Gruzji warto zatrzymać się w wiosce Uszguli, która leży w gruzińskim regionie Swanetia. To miejsce w którym czas jakby się zatrzymał. Zachwyca ono spokojem, spacerującymi zwierzętami, wieżami obronnymi na tle majestatycznego Kaukazu. Pobyt tutaj będzie nie lada gratką dla każdego wielbiciela zapierających dech w piersiach widoków.

Chcesz pospacerować po Uszguli? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel:

Uszguli – w tej gruzińskiej wiosce oderwiesz się od codzienności

Gruzja – kraj imponujących zabytków, przepięknych scenerii, pysznej kuchni i niesamowitej gościnności mieszkańców. To państwo w którym jednego dnia możemy wypocząć nad morzem, a innego pospacerować z widokiem na górskie szczyty. W kraju tym znajduje się też miejsce jak z bajki – Uszguli.

Uszguli to najwyżej położona wioska w Europie (spór o to, czy Gruzja leży w Europie czy w Azji na ten moment zostawmy nierozstrzygnięty). Miejsce to zachwyca swoim klimatem, spokojną atmosferą i widokami (wieże obronne na tle masywnego Kaukazu prezentują się tutaj niezwykle imponująco). Uroku temu miejscu dodają też spacerujące wszędzie krowy, dlatego przebywając w Uszguli mamy wrażenie jakby czas się zatrzymał. To wszystko razem wzięte sprawia, że możemy tutaj oderwać się od szarej codzienności. Co więcej – ustrzelimy tutaj też fantastyczne zdjęcia, których niejeden nam pozazdrości!

Chcesz pospacerować po Uszguli? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel:

Uszguli – gruzińska wioska, które żyje własnym rytmem

Podróżując po Gruzji koniecznie trzeba zatrzymać się w malowniczym miasteczku (wiosce) Uszguli. Miejsce to zachwyca spokojem, wąskimi uliczkami po których spacerują kozy czy krowy czy zielonymi pastwiskami. Podziwiać tam też można wieże obronne i majestatyczny szczyt Kaukazu. Dodatkowo, jest ona uważana za najwyżej położoną wioskę w Europie, więc można sobie wyobrazić jak wspaniale prezentuje się panorama okolicy. To wszystko pozwala odpocząć, złapać głęboki oddech i zebrać siły przed dalszą podróżą, a spacerując po okolicy ma się wrażenie jakby czas zatrzymał się tam w miejscu. Obiecujemy, że sielska atmosfera spowoduje, że Uszguli stanie się jednym z ulubionych, gruzińskich miejsc, którego nie będziemy chcieli opuszczać i do którego będziemy chcieli niejednokrotnie wracać.

Chcesz pospacerować po Uszguli? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel:

Z czego słynie gruzińskie miasteczko Sighnaghi?

Każdy kto planuje odwiedzić Gruzję, a szczególnie jej wschodnią część powinien koniecznie udać się do uroczego Sighnaghi leżącego w gruzińskim regionie Kachetia. To miasteczko żyje własnym rytmem, wszędzie panuje sielska atmosfera, a uśmiechnięci Gruzini chętnie witają przyjezdnych. Warto zobaczyć znajdującą się tam cerkiew św. Jerzego lub cerkiew św. Szczepana, pospacerować wśród urzekających starych budynków i obejrzeć ruiny twierdzy. Nieopodal Sighnaghi znajduje się też słynny klasztor Bodbe wybudowany w IX wieku i będący miejscem wielu pielgrzymek. Dodatkowo leży on na zboczu, skąd podziwiać można niezwykłą panoramę okolicy. Podróż do Sighnaghi może być więc nie tylko dobrą lekcją historii, ale też miejscem w którym można odpocząć i złapać przysłowiowy oddech przed dalszym zwiedzaniem niesamowitego Kaukazu.

Chcesz pospacerować po uroczym Sighnaghi? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel:

Gruzja – imponujący klasztor na skalnej maczudze

W gruzińskim regionie Imeretia znajduje się malownicze miasteczko Cziatura. To właśnie w tę okolicę powinniśmy się udać, jeśli chcemy zobaczyć zjawiskowy klasztor Katskhi (Katsi) nazywany klasztorem na skalnej maczudze. I rzeczywiście, całość położona jest na imponującej skale, która wyglądem przypomina ogromną maczugę. Co ciekawe, całość otoczona jest.. naturą i zapierającymi dech w piersiach gruzińskimi, krajobrazami. To wszystko sprawia, że ten nieco osamotniony budynek i filar trzeba zobaczyć na własne oczy.

Chcesz zobaczyć podniebny klasztor Katskhi i inne niezwykłe gruzińskie świątynie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel: