To warto zobaczyć w stolicy Indii

Delhi to miasto będące stolicą Indii. Leży ono w północnej części kraju i jest jedną z największych metropolii na całym świecie. Delhi to centrum naukowe i przemysłowe Indii. Jest to też jedno z najważniejszych miast kraju pod względem kulturalnym.
Delhi słynie z wielu wartych uwagi zabytków. Warto zobaczyć tu poświęcony Mahatmie Gandhiemu pomnik Raj Ghat czy zabytkową Bramę Indii powstałą by upamiętnić indyjskich żołnierzy, którzy polegli w trakcie I wojny światowej. W mieście znajduje się też minaret Kutb Minar, Meczet Dżama Masdżid czy znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Grobowiec Humajuna. Nie brakuje tu też zielonych terenów. Wielbiciele gwarów i kolorów muszą udać się na spacer po handlowej ulicy Chandni Chowk, gdzie z pewnością poczuć można prawdziwy klimat kraju w którym jesteśmy. To wszystko razem wzięte sprawia, że Delhi powinno być obowiązkowym punktem w trakcie podróży do Indii.

Chcesz zwiedzić Delhi i inne gwarne miasta Indii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Vanellus Travel:

Indie – zabytki Delhi

O wyprawie do Indii marzy wielu podróżników. To kraj, który inspiruje, ciekawi, często zaskakuje. Stolicą tego kraju jest Delhi (to nie tylko stolica, ale też jedno z większych miast kraju). Miasto to zachwyca niezliczoną ilością zabytków. Warto zobaczyć tu słynną Bramę Indii, która powstała na cześć indyjskich żołnierzy, którzy polegli w trakcie I wojny światowej. Na uwagę zasługuje też Raj Ghat – pomnik poświęcony Mahatmie Gandhiemu. W trakcie pobytu w Delhi warto pospacerować po klimatycznym starym mieście. Warto udać się też na handlową ulicę Chandni Chowk, gdzie kupić można niemalże wszystko (indyjskie smakołyki, kolorowe ubrania, artykuły papiernicze, biżuterię czy rękodzieło). Gwarantujemy, że w Delhi nie można się nudzić.

Chcesz zwiedzić Delhi i inne gwarne miasta Indii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Vanellus Travel:

Indie – co warto zobaczyć w Delhi?

Delhi to stolica Indii i jedno z większych miast tego kraju. Zachwyca wielością zabytków, meczetów, świątyń i miejsc, które warto odwiedzić i obejrzeć. Z pewnością warto pospacerować po Starym Mieście – miejscu powstałym już około XVII wieku (za czasów panowania Szach Dżahana), które do dnia dzisiejszego zachowało swój orientalny klimat. Powinniśmy udać się też do Raj Ghat, gdzie skremowano jednego z najsłynniejszych hinduskich przywódców Mahatmę Gandhiego.  Oczywiście trzeba zobaczyć też Bramę Indii i przemierzyć (najlepiej rikszami!) kolorową, handlową ulicę Chandni Chowk, gdzie kupić można niemalże wszystko!

Chcesz zwiedzić Delhi i inne gwarne miasta Indii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Vanellus Travel: