Indie – zabytki Delhi

O wyprawie do Indii marzy wielu podróżników. To kraj, który inspiruje, ciekawi, często zaskakuje. Stolicą tego kraju jest Delhi (to nie tylko stolica, ale też jedno z większych miast kraju). Miasto to zachwyca niezliczoną ilością zabytków. Warto zobaczyć tu słynną Bramę Indii, która powstała na cześć indyjskich żołnierzy, którzy polegli w trakcie I wojny światowej. Na uwagę zasługuje też Raj Ghat – pomnik poświęcony Mahatmie Gandhiemu. W trakcie pobytu w Delhi warto pospacerować po klimatycznym starym mieście. Warto udać się też na handlową ulicę Chandni Chowk, gdzie kupić można niemalże wszystko (indyjskie smakołyki, kolorowe ubrania, artykuły papiernicze, biżuterię czy rękodzieło). Gwarantujemy, że w Delhi nie można się nudzić.

Chcesz zwiedzić Delhi i inne gwarne miasta Indii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Vanellus Travel:

Indie – co warto zobaczyć w Delhi?

Delhi to stolica Indii i jedno z większych miast tego kraju. Zachwyca wielością zabytków, meczetów, świątyń i miejsc, które warto odwiedzić i obejrzeć. Z pewnością warto pospacerować po Starym Mieście – miejscu powstałym już około XVII wieku (za czasów panowania Szach Dżahana), które do dnia dzisiejszego zachowało swój orientalny klimat. Powinniśmy udać się też do Raj Ghat, gdzie skremowano jednego z najsłynniejszych hinduskich przywódców Mahatmę Gandhiego.  Oczywiście trzeba zobaczyć też Bramę Indii i przemierzyć (najlepiej rikszami!) kolorową, handlową ulicę Chandni Chowk, gdzie kupić można niemalże wszystko!

Chcesz zwiedzić Delhi i inne gwarne miasta Indii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Vanellus Travel: