Jordania dla aktywnych

Podróżowanie ma różne oblicza. Znamy podróżników, którym zależy na odpoczynku, znamy takich, którzy odkrywają dany kraj prze pryzmat kultury i jego zwyczajów, znamy też takich, którym zależy na jak najbardziej aktywnym wykorzystaniu czasu. Oto 3 pomysły na atrakcje w Jordanii, które z pewnością spodobają się każdemu miłośnikowi aktywnych podróży.

Aktywnością, której nie może przegapić wielbiciel aktywnego spędzania czasu jest wycieczka do Wadi Mujib. To właśnie tam można odbyć trekking po.. wodnistych ciekach (w Wadi Mujib jest kilka szlaków, których otwarcie jest zależne od pory roku oraz warunków pogodowych, dlatego decydując się na odwiedzenie Wadi Mujib należy z wyprzedzeniem sprawdzić, który szlak jest dostępny). Dobrym pomysłem dla aktywnego podróżnika jest też trekking w rezerwacie Dana. Rezerwat ten zachwyca zróżnicowanymi krajobrazami, które zapadają w pamięć na bardzo długo. Warto odwiedzić też jeden z najsłynniejszych punktów na mapie Jordanii – Petrę. Wielu podróżników zwiedza tylko część Petry docierając jedynie do słynnego Skarbca Faraona. My jednak zalecamy spędzić w Petrze cały dzień i wykorzystać go na dogłębne odkrywanie tego skalnego miasta. A możecie nam wierzyć – zabytków w Petrze jest bardzo dużo.

Chcesz zwiedzić Jordanię – bajkowy kraj Orientu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel:

Jordania – to warto zobaczyć w Ammanie

Amman to zabytkowa stolica Jordanii. Leży na północny kraju (na wysokości około 850 m n.p.m.) i jest miastem, które z pewnością powinno się znaleźć w planie podróży do Jordanii. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Pobyt w tym mieście pozwoli wczuć się w jordańską atmosferę. Tu też zobaczymy ważne zabytki, dowiemy się wiele o historii kraju w którym jesteśmy i spróbujemy prawdziwej, tradycyjnej, lokalnej kuchni.

Jednym z najważniejszych zabytków Ammanu są cytadela z VIII wieku oraz ruiny pałacu Umajjadów z VII lub VIII wieku. Na uwagę zasługują też zabytki z czasów rzymskich, między innymi teatr z II wieku czy forum. W mieście znajduje się też kilka meczetów – w tym przepiękny, charakterystyczny meczet Króla Abdullaha I (dostępny jest on również dla niemuzułmanów). Po zwiedzaniu warto pospacerować po miejscowych, gwarnych ulicach obserwując miejscową architekturę. W trakcie pobytu w Ammanie nie może zabraknąć też wizyty w którejś z wielu lokalnych restauracji serwujących orientalne przysmaki.

Chcesz zwiedzić Jordanię – bajkowy kraj Orientu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel:

Jordania – to musisz zobaczyć w Ammanie

Amman jest miastem w którym rozpoczyna się większość podróży do Jordanii. Miasto to (wspominane już w Starym Testamencie jako Rabbat Ammon) to stolica kraju, która leży w północnej części Jordanii. Z jakich zabytków słynie Amman? Jak warto spędzić czas w tym mieście?

Żaden pobyt w Ammanie nie może obejść się bez wizyty w słynnym meczecie Króla Abdullaha I (meczet ten jest otwarty również dla niemuzułmanów; odwiedzając go oczywiście należy pamiętać o odpowiednim stroju; przy wejściu do meczetu należy też zdjąć buty). Amman słynie też z zabytkowej cytadeli, której początki sięgają VIII wieku. Warto odwiedzić też teatr z czasów rzymskich przy którym znajduje się muzeum. Zabytki to jednak nie wszystko. Amman zachwyca orientalną atmosferą, którą z pewnością poczujemy spacerując po ulicach tego miasta. Nie zapomnijmy również o pysznych, bliskowschodnich, kuchennych przysmakach, których spróbować można w lokalnych restauracjach.

Chcesz zwiedzić Jordanię – bajkowy kraj Orientu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel:

Jordania – co warto zobaczyć w Ammanie?

Jordania to jeden z najpiękniejszych krajów Bliskiego Wschodu. Zachwyca swoim orientalnym klimatem, pyszną kuchnią i zabytkowymi miastami. Stolicą tego państwa jest Amman, który leży w północnej jego części. Miejsce to wymieniane było już w Starym Testamencie pod nazwą Rabbat Ammon i jest obecnie miastem, które musisz zwiedzić planując wyprawę do Jordanii. Co warto zobaczyć w Ammanie?

Na uwagę zasługuje tutaj między innymi zabytkowa cytadela z VIII wieku czy ruiny pałacu Umajjadów. Nie można przegapić też imponującego teatru (z II wieku) z dobrze zachowaną widownią. W Ammanie znajduje się też wiele muzeów. Jeśli chodzi o świątynie to warto udać się do meczetu Króla Abdullaha I, który dostępny jest dla zwiedzających niemuzułmanów. Charakteryzuje się on przepiękną, niebieską, charakterystyczną kopułą. Pamiętajmy, że Amman to nie tylko zabytki. Po zwiedzaniu warto oddać się spacerom po lokalnych uliczkach, bo właśnie dzięki temu poczujemy prawdziwy klimat miejsca w którym jesteśmy.

Chcesz zwiedzić Jordanię – bajkowy kraj Orientu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel:

Spędź aktywnie czas w Jordanii – 3 pomysły

Podróżowanie ma różne oblicza. Jedni z nas preferują relaks, inni w trakcie podróży stawiają na możliwości zagłębienia się w kulturę, historię czy zwyczaje, a jeszcze inni pragną spędzić czas jak najbardziej aktywnie, będąc niemalże cały czas w ruchu. Co Jordania (bajkowy kraj Bliskiego Wschodu) może zaoferować tym ostatnim podróżnikom, którzy pragną odkrywać kraje w jak najbardziej aktywny sposób? Oto 3 pomysły.

1. Całodzienne zwiedzanie niesamowitej Petry – Petra czyli imponujące ruiny wykutego w skale miasta, które są punktem „must see” całego kraju. Obszar tego miejsca jest bardzo rozległy, dlatego z pewnością każdy wielbiciel pieszego zwiedzania może się tutaj odnaleźć. Gwarantujemy, że otaczające widoki będą imponujące!
2. Trekking w rezerwacie Wadi Mujib – czyli niesamowity trekking po.. wodnistych ciekach!
3. Trekking w rezerwacie Dana czyli miejscu z niesamowicie zróżnicowanymi krajobrazami, które zachwycą tych, którzy wiele widzieli.

Te 3 pomysły z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto uwielbia aktywnie odkrywać kraj w którym przebywa.

Chcesz zwiedzić Jordanię? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Vanellus Travel:

Jordańska kuchnia czyli kilka słów o przystawkach

Jedzenie posiłków w wielu krajach Bliskiego Wschodu traktowane jest niemalże jako rytuał. To nie tylko czynność, której celem jest zaspokojenie głodu, ale także możliwość wspólnego spędzania czasu, rozmów, zbliżania się do lokalnej kultury i smaków danego kraju. Jednym z państw w których z pewnością doświadczymy celebrowania w trakcie jedzenia jest Jordania. To tutaj przed daniem głównym skosztujemy mezze czyli przystawek, dzięki którym od razu poczujemy smaki tego kraju. Co najczęściej podaje się więc w Jordanii jako przystawkę?

Jednymi z najbardziej typowych przystawek są przeróżne pasty (np. z pieczonego bakłażana). Na stole znajdziemy też hummus (danie z ciecierzycy polane najczęściej oliwą i skropione cytryną). Warto spróbować też licznych sałatek. Na uwagę zasługuje też falafel czyli smażone kulki z ciecierzycy czy manakish czyli „jordańska pizza”. Te smaki z pewnością zabiorą nas w wyjątkową podróż!

Chcesz zwiedzić Jordanię? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Vanellus Travel:

To warto zobaczyć w stolicy Jordanii

Stolicą Jordanii jest Amman. Miasto to leży w północnej części kraju i to właśnie tutaj rozpoczyna się większość jordańskich przygód. Co warto zobaczyć w Ammanie? Z jakich zabytków słynie to klimatyczne miasto?

Na uwagę zasługuje tu z pewnością zabytkowa cytadela, której początki sięgają VIII wieku. W Ammanie znajduje się też wiele zabytków z czasów rzymskich, między innymi teatr przy którym znajduje się muzeum. Miasto to znane jest też z ruin pałacu Umajjadów (z VII lub VIII wieku) czy słynnego Domu Sztuki. Zwiedzając stolicę natkniemy się też na liczne meczety, w tym meczet Króla Abdullaha I, który udostępniony jest dla zwiedzających, którzy nie są muzułmanami. Po dniu spędzonym na zwiedzaniu warto udać się w stronę gwarnego centrum, gdzie znajdują się restauracje z pysznymi jordańskimi specjałami. Tak spędzony czas z pewnością pozwoli nam poznać stolicę Jordanii i wtopić się w jej orientalną atmosferę.

Chcesz zwiedzić Jordanię? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Vanellus Travel:

A może tak rzucić wszystko i wybrać się w podróż do Jordanii?

Jordania – kraj orientalny, magiczny, wręcz bajkowy. Miejsce, które zachwyca imponującymi zabytkami, historią, niezwykle oryginalną kuchnią czy rozległą pustynią. Jeśli ktoś marzy o podróży, która nie tylko pozwoli mu wzbogacić swoją wiedzę, odpocząć czy zetknąć się z odmienną kulturą to niech wie, że podróż do Jordanii jest niesamowicie dobrym pomysłem.

Dodatkowym atutem tego kraju jest to, że podróżować tam można niemalże przez cały rok (gdyż praktycznie w całym kraju jest prawie zawsze ciepło). Trzeba pamiętać, że miesiące wakacyjne są najcieplejsze, jednak wielu nie przeszkadza to, aby w pełni cieszyć się pobytem i delektować się krajem. Co ciekawe, w Jordanii każdy znajdzie coś dla siebie – można tam zrelaksować się nad morzem, spędzić noc na pustyni, podziwiać kraj podczas trekkingów czy spacerować po kolorowych, gwarnych miastach (z lokalnymi bazarami i restauracjami z pyszną, miejscową kuchnią). A do tego wspaniałe zabytki, które niejednokrotnie potrafią nie tylko zachwycić, ale i zaskoczyć.

Marzysz o niesamowitej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel:

Jordania – te miejsca naprawdę warto zobaczyć

Jordania to jedno z tych miejsc na świecie, które odwiedzić musi każdy uwielbiający podróżowanie. Kraj ten zachwyca zabytkami, pustynią, niesamowitą kuchnią, życzliwością mieszkańców i wspaniałymi miastami, dzięki którym można przenieść się w odległe czasy. Miastem, którego nie może zabraknąć na naszej mapie podróży po Jordanii jest z pewnością Amman – stolica kraju.

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Petra – niesamowite miasto wykute w skale ponad 2 tysiące lat temu. Wspaniałe budowle, świątynie, grobowce czy teatr zachwycają! No i oczywiście kanion, najniżej położony rezerwat na Ziemi czyli Wadi Mujib. Zaskakujące tam jest to, że można odbyć w nim trekking.. po wodnistych ciekach. To niesamowite doświadczenie, które zapada w pamięci na bardzo długo. Warto odwiedzić też Betanię czy Akabę, gdzie zrelaksować się można na pięknej plaży przy szumie fal.

Chcesz zwiedzić najpiękniejsze jordańskie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Wm Travel:

Smaki i smaczki Jordanii

Czymś co na długo pozostaje w pamięci po powrocie z Jordanii są nie tylko wspaniałe, jordańskie zabytki, ale też pyszna kuchnia, która zachwyci podniebienia nawet najbardziej wybrednego smakosza.

W Jordanii posiłek składa się najczęściej z 3 części: przystawki, dania głównego i deseru. Przystawka to najczęściej niewielki pasztecik, sałatka czy pyszne pasty (między innymi hummus).

Danie główne może być mięsne lub bezmięsne, dlatego wegetarianie również znajdą coś smacznego dla siebie. Najczęściej na danie główne podawany jest tradycyjny mansaf lub kofte (kiełbaski). Po daniu głównym oczywiście czas na deser na który serwowana jest zwykle tradycyjna baklawa. Mniej znanym, ale równie smacznym przysmakiem jest ciasto mushabak ze słodkim syropem.

Chcesz spróbować specjałów jordańskiej kuchni? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel: