Teheran – co warto zobaczyć w stolicy Iranu?

Udając się w podróż do Iranu koniecznie trzeba odwiedzić Teheran – stolicę i największe miasto kraju. To tu znajduje się między innymi słynny Pałac Golestan powstały na przełomie XVIII i XIX wieku (to jeden z najstarszych zabytków miasta). Jego nazwa oznacza „Pałac Kwiatów”. Znajduje się w nim muzeum z licznymi eksponatami: ceramiką, bronią czy ozdobami. Zwiedzając Teheran warto odwiedzić też muzeum Reza Abasi czy Muzeum Dywanów z imponującą ich kolekcją. W stolicy znajduje się też najwyższa w kraju wieża Bordż-e Milad czy Katedra św. Sarkisa. Nieco na obrzeżach miasta położony jest słynny Zespół pałacowy Sa’adabad z wieloma imponującymi budowlami.

Te miejsca w Iranie koniecznie musisz zobaczyć

Wyjazd do Iranu jest marzeniem niejednego z nas. Kraj ten zachwyca swoim kolorytem, olśniewającymi pałacami, miastami ze wspaniałymi zabytkami, krajobrazami i serdecznością lokalnych mieszkańców. Co powinno znaleźć się na trasie naszej podróży, aby móc powiedzieć, że odwiedziło się jedne z najważniejszych irańskich zabytków?

Podróż do Iranu nie może obejść się bez wizyty w Teheranie – stolicy i największym irańskim mieście. Warto zobaczyć tam Muzeum Klejnotów czy wspaniały Pałac Golestan. W trakcie podróży trzeba zatrzymać się też w Sziraz – dawnej stolicy Persji, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych meczetów Iranu (ten Różowy Meczet czyli Nasir-ol Molka zachwyca przepięknym wnętrzem i nie tylko). Isfahan to kolejny, istotny punkt wizyty w Iranie (znajduje się tam słynny, ogromny plac czy zabytkowe mosty). Oprócz miast Iran słynie też ze wspaniałych krajobrazów i oczywiście pysznej, irańskiej kuchni…

Chcesz zwiedzić jedne z najpiękniejszych irańskich miast i nie tylko? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Iranu biura podróży Globzon Travel: