3 marokańskie miasta, które musisz odwiedzić

Wyprawa do Maroko jest marzeniem niejednego podróżnika. To tu jednego dnia odpoczniesz nad Oceanem Atlantyckim, innego podziwiać będziesz zapierające dech w piersiach pustynne widoki Sahary, a jeszcze kolejnego podróżować będziesz bezdrożami przez góry Atlasu. Maroko to też państwo słynące z kolorowych miast, które przyciągają osoby z różnych części świata. Oto 3 marokańskie miasta, które z pewnością warto odwiedzić w trakcie podróży do Maroko.

Jednym z najbardziej słynnych marokańskich miast jest Marrakesz. To tu znajduje się gwarny plac Jemaa El Fna. Warto pospacerować też po znajdujących się tutaj ogrodach. Na uwagę zasługuje też zabytkowy meczet Koutoubia nazywany Meczetem Księgarzy. Kolejnym interesującym miastem na mapie Maroko jest Essaouira – biało-niebieskie portowe miasteczko o „artystycznej duszy”. Miłośnicy odpoczynku powinni natomiast udać się do leżącego nad Oceanem Atlantyckim Agadiru.

Z czego słynie Rabat – stolica Maroko?

Maroko jest jednym z krajów północnej części Afryki. Oficjalna nazwa tego państwa to Królestwo Marokańskie, walutą jest tutaj dirham marokański, najczęściej wyznawaną religią islam, a stolicą Rabat. Rabat leży w zachodniej części Maroko tuż nad Oceanem Atlantyckim i jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i turystycznym kraju. Miasto to słynie z wielu zabytków. Warto zobaczyć mury miasta z zabytkowymi bramami, miejscową cytadelę czy przepiękny Pałac Królewski z XVIII wieku. W mieście znajduje się wiele mauzoleów i liczne medresy. Na uwagę zasługuje też Muzeum Antyków czy zabytkowy meczet. Za symbol miasta uchodzi słynna Wieża Hassana – minaret, którego budowę rozpoczęto w 1195 roku.

Marzy Ci się wyjazd do słonecznego Maroko ? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wypraw do Maroko biura podróży Vanellus Travel:

Harira – rozgrzewająca marokańska zupa

Maroko to jedno z państw północno-zachodniej Afryki. Leży nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym, jego stolicą jest Rabat, a walutą dirham marokański. To kraj pełen zabytkowych miast, gwaru, orientalnej atmosfery i pysznych potraw, których nie sposób nie spróbować podróżując po tym kraju. Jednym z najbardziej charakterystycznych dań kuchni marokańskiej jest harira. Jest to zupa, która dzięki składowi i odpowiedniemu doborowi przypraw potrafi skraść serce niejednego smakosza. Podstawą dania jest mięso (najczęściej mięso baranie, nieco rzadziej mięso wołowe lub drób). Do tego dodawane są rośliny strączkowe: ciecierzyca, bób, soczewica, groch. Całości dopełniają aromatyczne przyprawy oraz kuskus, ryż lub makaron. Ten skład i sposób gotowania sprawiają, że danie jest niesamowicie rozgrzewające (stąd też pewnie jego nazwa, gdyż arabskie słowo harr oznacza gorący). Harira to zupa, której musisz spróbować odwiedzając Maroko.

Marzy Ci się wyjazd do słonecznego Maroko ? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wypraw do Maroko biura podróży Vanellus Travel:

Bez wizyty w których miastach nie może odbyć się podróż do Maroko?

Maroko to jedno z państw Afryki, nazywane przez niektórych jednym z najbardziej kolorowych krajów świata. Pyszna kuchnia, uśmiechnięci Marokańczycy, miejscowy gwar – to wszystko zachwyca. Które miasta koniecznie trzeba zobaczyć w tym kraju, by poznać prawdziwe Maroko?

Podróż można rozpocząć od wizyty w Agadirze, gdyż wizyta w tym mieście pozwoli nam się wczuć w miejscowy klimat. Warto pospacerować po miejscowym bazarze (nazywanym tu soukiem), spróbować po raz pierwszy lokalnych specjałów, podejrzeć codzienność Marokańczyków. Stamtąd warto wyruszyć do Marrakeszu – dawnej stolicy kraju. Nietypowa architektura, przepiękne ogrody, dzielnice rzemieślników, meczety. W trakcie podróży powinniśmy odwiedzić też Rabat, Fez czy Casablankę (miejsce, w którego skład wchodzi Stara i Nowa Casablanca, co pozwoli nam podejrzeć zarówno zabytki, jak i to, co w Maroko luksusowe) . Na koniec zostawmy sobie wizytę w przepięknym miasteczku Essaouira – króluje tam kolor błękitny, a „artystyczna dusza” miasta jest odczuwalna od razu po przyjeździe. To właśnie tam znajduje się też najstarszy na zachodnim wybrzeżu Afryki port.

Chcesz zwiedzić orientalne marokańskie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Vanellus Travel:

Które miasta w Maroko koniecznie trzeba zobaczyć?

Maroko to jeden z krajów Afryki. Kraj klimatyczny, niesamowicie kolorowy i pachnący, a czasem i zadziwiający (na przykład wtedy, kiedy zobaczymy kozy.. skaczące po drzewach arganowych!). Marokańskie miasta zachwycają klimatem, gwarnymi bazarami i atmosferą. Które z nich koniecznie trzeba odwiedzić, by zobaczyć to, co w Maroko najważniejsze?

Podróż do Maroko warto rozpocząć od wizyty  w Agadirze. Jest to miasto, w którym nie tylko można podejrzeć codzienność Marokańczyków, ale i wtopić się w lokalny gwar. Ciekawym doświadczeniem będzie spacer po tak zwanym souku czyli targowisku pełnym drobiazgów, ozdób czy pamiątek. Innym miastem wartym uwagi jest z pewnością Marrakesz – dawna stolica Maroko. Miasto to słynie z pięknych ogrodów, dzielnic rzemieślników i nietypowej architektury, którą trzeba zobaczyć na własne oczy. Warto zatrzymać się też w Fez, gdzie znajduje się wiele zabytkowych meczetów czy mauzoleów. Miasto to znane jest też z rękodzieła, które może być niesamowitą pamiątką przypominającą nam o podróży do orientalnego Maroko.

Chcesz zwiedzić klimatyczne, marokańskie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel: