To warto zobaczyć w stolicy Indii

Delhi to miasto będące stolicą Indii. Leży ono w północnej części kraju i jest jedną z największych metropolii na całym świecie. Delhi to centrum naukowe i przemysłowe Indii. Jest to też jedno z najważniejszych miast kraju pod względem kulturalnym.
Delhi słynie z wielu wartych uwagi zabytków. Warto zobaczyć tu poświęcony Mahatmie Gandhiemu pomnik Raj Ghat czy zabytkową Bramę Indii powstałą by upamiętnić indyjskich żołnierzy, którzy polegli w trakcie I wojny światowej. W mieście znajduje się też minaret Kutb Minar, Meczet Dżama Masdżid czy znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Grobowiec Humajuna. Nie brakuje tu też zielonych terenów. Wielbiciele gwarów i kolorów muszą udać się na spacer po handlowej ulicy Chandni Chowk, gdzie z pewnością poczuć można prawdziwy klimat kraju w którym jesteśmy. To wszystko razem wzięte sprawia, że Delhi powinno być obowiązkowym punktem w trakcie podróży do Indii.

Chcesz zwiedzić Delhi i inne gwarne miasta Indii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Vanellus Travel: