W tych kubańskich miasteczkach zakochasz się bez pamięci

Z czym kojarzy się Kuba? Oczywiście z rajskimi plażami, odpoczynkiem, luźną atmosferą i… klimatycznymi miasteczkami, które zachwycają architekturą i perełkami kolonialnymi.  Podróż na Kubę nie może obyć się bez wizyty w stolicy, czyli Hawanie (i to właśnie od tego miasta warto rozpocząć podróż). Hawana zachwyca, gdyż niemalże w każdym zakątku miasta słychać muzykę, a po ulicach raz po raz przemykają uśmiechnięci (a nawet i roztańczeni) Kubańczycy. Innym kubańskim miasteczkiem jest też Vinales (główne miasto wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO regionu związanego z uprawą tytoniu).

Warto zatrzymać się też w Cienfuegos, w którym nie sposób się nie zakochać. To właśnie tam znajduje się jedna z najdłuższych alei w kraju oraz charakterystyczny budynek Pallacio de Valle (uważany przez wielu za symbol miasteczka). Budynek ten powstał na zlecenie jednego z najbogatszych Kubańczyków (czego nie sposób nie zauważyć) i imponuje swoim wyglądem.

Chcesz zobaczyć miasteczka, w których zakochasz się bez pamięci? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel: